Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Struga shpallet kampion në Iliridë, mposhtin Shkëndijën dhe ‘kyçin’ titullin e dytë rradhazi

Shkruar nga NEWSPORT
Struga shpallet kampion në Iliridë, mposhtin Shkëndijën dhe
Vangjel Zguro me flamurin shqiptar, ©Struga

Struga është fituesja e kampionatit të Maqedonisë së Veriut për sezonin 2023-2024. Kampionët në fuqi ruajnë fronin teksa mposhtën në transfertë rivalin direkt, Shkëndijën dhe sigurojnë matematikisht vendin e parë 1 javë nga fundi i kampionatit.

Fitore 0-2 që i distancon +3 nga tetovarët, ndërsa janë më mirë në ndeshje direkte me 2 fitore e 1 humbje. Ibraimi dhe Radeski ishin heronjtë e struganëve me nga 1 gol për secilën pjesë që i jep 3 pikët vendimtare dhe titullin kampion liqenorëve.

Një kampionat i rivalizuar nga fillimi deri në fund ku pjesën më të madhe e ka dominuar Struga e trajnerit Shpëtim Duro, i cili në fakt u shkarkua javën e fundit. Titulli i dytë rradhazi dhe i dyti në histori për Strugën, një ekip i vogël që po bën hapa të mëdhenj në Maqedoninë e Veriut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga