Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Fitoi titullin dy herë rradhazi me Strugën, Mazrekaj: Pastër, bukur, shkurt dhe qartë. Kampion i Maqedonisë

Shkruar nga NEWSPORT
Fitoi titullin dy herë rradhazi me Strugën, Mazrekaj: Pastër,
Mentor Mazrekaj dhe Vangjel Zguro

Struga u shpall kampion për herë të dytë rradhazi në Maqedoninë e Veriut dhe të dytin herë në historinë e saj. Një arritje historike për një qytet si Struga dhe për një klub me investime shumë herë më të vogla se rivalët e Shkupit apo Shkëndijës.

Një skuadër e udhëhequr nga futbollistë me eksperiencë si Mentor Mazrekaj, Besart Ibraimi apo Vangjel Zguro që kanë patur një peshë të rëndësishme në skuadër.

Mazrekaj, pas fitores së titullit kampion, ndan një postim në faqen e tij në Facebook ku shprehet shkurt dhe qartë, “Pastër, bukur, shkurt dhe qartë. Kampion i Maqedonisë”, shkruan Mazrekaj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga