Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Fillimisht Partizani dhe më pas Tirana, rivalët e kryeqytetit kundër kampionëve të Qatip Osmanit

Shkruar nga NEWSPORT
Fillimisht Partizani dhe më pas Tirana, rivalët e kryeqytetit
Qatip Osmani me ndihmesin e tij

Ekipet shqiptare kanë nisur përgatitjet e tyre për pjesëmarrjen në kompeticionet europiane. Kështu nga Superiore kanë zbritur në fushë Vllaznia, Partizani, Egnatia dhe Tirana. Të 4 skuadrat do të vazhdojnë intensivisht stërvitjen, ndërsa me 18 qershor do të mësojnë edhe kundërshtaret e tyre në Champions dhe Conference Leagu.

Në kuadër të përgatitjeve për Conference League, Partizani dhe Tirana kanë parashiuar edhe miqësore. Kështu kamponët e Maqedonisë së Veriut do të jenë kundërshtari i ekipeve kryeqytetase.

Fillimisht është parashikuar të luhet një miqësore me Partizanin më 24 qershor në Pogradec. Vetëm 4 ditë më pas kampionët e Maqedonisë do të kenë përballë Tiranën në Strugë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Qatip Osmani do të marrë pjesë në Champions League dhe për këtë ka bërë të ditur edhe dy miqësoret e tjera që do të luajë.

Me 20 qershor do të presin në Strugë skuadrën e Tikvesh. Ndërkohë do të duelojnë edhe me Llapin më 1 korrik në Ohër.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fc Struga Trim & Lum (@fcstruga)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga