Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Manchester United kërkon finalen, Nottingham pengesë (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Manchester United kërkon finalen, Nottingham pengesë (FORMACIONET

Manchester United do të përballet me Nottingham Forest në transfertë sonte në orën 21:00 për gjysmëfinalen e Carabao Cup. Djajtë do të tentojnë me cdo kusht fitoren për të kapur finalen ku i pret Newcastle United të cilët fituan dje me Southampton.

Që nga suksesi i fundit në Europa League, Manchester United nuk ka fituar më asnjë trofe tjetër dhe për një klub me përmasa të tilla, kjo është e papranueshme. Trajneri Ten Hag ka zgjedhur formacionin titullar për këtë sfidë dhe në fushë zbresin lojtarët më të mirë të mundshëm.

Formacionet Zyrtare:

Nottingham (4-3-1-2): Hennessey; Aurier, Worall, McKenna, Lodi; Danilo, Freuler, Gibbs-White; Scarpa; Sturridge, Johnson

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Martinez, Malacia; Casemiro, Eriksen; Antony, Fernandes, Rashford; Weghorst

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga