Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Lojtarë turistë që bënë Orges Shehin ‘kokë turku’”, Sajmir Patushi: Nuk i shërbejnë fanellës dhe familjes bardheblu

Shkruar nga NEWSPORT
“Lojtarë turistë që bënë Orges Shehin

Ish-lojtari i Tiranës dhe opinionist në emisione të ndryshme sportive, Sajmir Patushi është i ftuar në studion ‘Skaner’ të Gerti Çarçanit ku ka folur për çështjen Tirana – Orges Shehi. Patushi beson se tekniku durrsak u sakrifikua prej lojtarëve që nuk kanë performuar siç duhet duke i quajtur “turistë”.

“Një rikthim i bujshëm ose një plotësim i dëshirave të Presidentit të Klubit “Tirana”, unë besoj se është një notë negative për familjen bardh e blu. Nuk diskutohet se ata kanë shfaqur nga java ne javë probleme te jashtëzakonshme. Unë besoj se janë probleme te grupit të lojtarëve që janë afruar me cilësi të jashtëzakonshme por sportdashësit dhe presidenti dhe trajneri, rendimenti i tyre që kanë dhëne në fushë, unë besoj se lënë shumë për të dëshiruar.

Pavarësisht emrave që mbahen në shpatulla unë besoj te Tirana. Mund të heqim 2-3 lojtarë, pjesa tjetër besoj se kanë ardhur për turizëm, nuk besoj se kanë ardhur ti shërbejnë asaj familje, asaj fanelle, dhe besoj se është një cikël plus që nuk e kuptoj rrjedhojën e këtij kampionati, se si presidentët mund të firmosin një ligë të tillë të luajnë 36 javë, dhe të jemi të  barabartë me të të vendit të 4-të.”

Patushi, në analizën e tij shprehet se duke parë gjendjen e lojtarëve në ekipin e Tiranës, Orges Shehi me shkarkimin e tij u bë ‘kokë-turku’ për këta lojtarë dhe keqmenaxhimit të klubit.

“Atëherë se kuptoj këtë strategji, se pse pra në javën e shtatë do të shkarkosh trajnerin, trajneri me organikën që ka, me lojtarët që i keni ofruar, nuk mund të bëhet trajneri kokë turku për këtë kampionat që ju kemi firopsur, keni rënë dakord. Unë besoj se Tirana duhet të jetë te katërshja që këto pretendojnë.

Atëherë çfarë këta lojtarë janë për titull kampion, një pjese ë tyre është dështim i lojtarëve, jo i Orges Shehit. Është keqmenaxhim i jashtëzakonshëm që i është bërë këtyre lojtarëve dhe unë besoj që është koka turku është bërë trajneri për hir të lojtarëve.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga