Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

LIVE/ Spanja i rrëmben kreun Ronaldos, Serbia leksion Haaland & CO (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
LIVE/ Spanja i rrëmben kreun Ronaldos, Serbia leksion Haaland & CO

Janë mbyllur dhe 9 takimet e fundit për grupet e Nations League. Spanja ia  ka dalë të rrëmbej vendin e para që mbahej nga Portugalia. Kosova ka bërë një paraqitje fantastike ku i ka shënuar 5 gola qipriotëve.

Serbia ka mundur Haaland dhe CO duke u pozicionuar në vendin e parë. Dramatike ishte sfida e Shqipërisë dhe Islandës kun ë minutat e fundit u barazua çdo gjë.

Rezultatet live:

KOSOVË - Qipro 5-1

Portugali – Spanjë 0-1

Zvicër – Çeki 2-1

Irlandë – Armeni 3-2

Norvegji – Serbi 0-2

Suedi – Slloveni 1-1

Ukrainë – Skoci 0-0

Greqi – Irlanda e Veriut 3-1

Golat e takimeve:

Goli i pestë i Kosovës 

 

 Goli i katërt i Kosovës

 Goli i tretë i Kosovës

Goli i Serbisë

Goli i dytë i Kosovës 

Goli i Irlandës së Veriut 

Goli i dytë i Zvicrës

Goli i parë i Zvicrës

 

Goli i Greqisë

Goli i Kosovës 

Goli i Irlandës 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga