Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

LISTA/ Portugalia rifillon me...Ronaldon, Roberto Martinez publikon skuadrën e tij të parë

Shkruar nga NEWSPORT

Të gjitha kombëtaret po bëhen gati për ndeshjet kualifikuese të Euro 2024 në fund të muajit mars dhe kanë nisur publikime e listave të lojtarëve për cdo ekip. Portugalia ka bërë të ditur sot skuadrën e parë të përzgjedhur nga trajneri i ri Roberto Martinez dhe pritej me interes të shihej nëse Cristiano Ronaldo do të rikthehej sërish apo jo.

Legjenda portugeze nuk dorëzohet dhe do të jetë sërish në udhëheqje të luzitanëve. Pjesë e listës janë edhe emra të mëdhenj si Leao, Bruno Fernandes, Joao Felix që pritet të jenë titullarët e repartit ofensiv. Surpriza nuk ka por afrimi i talentëve në mbrojtje si Antonio Silva, Danilo, Diogo Leite, Inacio tregojnë se Portugalia po bën një revolucion në fazën defansive.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga