Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lionel Messi flet si lojtar i Inter Miamit: Një mundësi fantastike, i lumtur që jam këtu

Shkruar nga NEWSPORT
Lionel Messi flet si lojtar i Inter Miamit: Një mundësi fantastike, i

Lionel Messi është prezantuar edhe zyrtarisht nga Inter Miami dhe tashmë argjentinasi është lojtari më i ri i skuadrës amerikane.

Kampioni i botës ka nënshkruar në MLS një kontratë deri në vitin 2025, ndërsa për faqen zyrtare të klubit ka thënë  edhe fjalët e para

“Jam shumë i emocionuar që do të bëj hapin tjetër në karrierën time në Inter Miami dhe në SHBA. Kjo është një mundësi fantastike dhe së bashku do të vazhdojmë të ndërtojmë këtë projekt të mrekullueshëm. Ideja është të punojmë së bashku për të arritur qëllimet e vendosura. Dua të filloj ta ndihmoj ekipin sa më shpejt të jetë e mundur”, tha Messi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga