Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lewandowski thumbon Bayernin: Nuk ishte rrugë e lehtë, por jam aty ku duhet, ky klub të jep vlerë

Shkruar nga NEWSPORT
Lewandowski thumbon Bayernin: Nuk ishte rrugë e lehtë, por jam aty ku

Polonia do të përballet me Holandën dhe Uellsin në ndeshjet e vlefshmë për Nations League. Ylli i ekipit Robert Lewandowski është bashkuar me ekipin dhe gjatë një konference ai ka folur rreth takimeve që do zhvilloj, por nuk kanë munguar as pytjet për transferimin e tij te Barcelona.

Polonia ndodhet e treta në grupin 4 pas Belgjikës dhe Holandës, por që dy fitore të njëpasnjëshme do të katapultonin në vendin e parë ekipin e Lewandowskit. Më poshtë mund të lexoni pjesë nga deklarata e sulmuesit 34 vjeçar.

“Ndihem shumë mirë në një vend të ri. E di që rruga nuk ishte e lehtë, por jam në vendin ku doja të isha dhe kjo është më e rëndësishmja. Një transferim me të cilin lojtari është i kënaqur, i jep skuadrës më shumë shpresë. Dihet që një lojtar mund të bëjë më shumë kur është i lumtur. Kam mësuar disa fjalë në spanjisht. Mësova të porosisja në restorant. Të jesh në një klub si ky të jep shumë vlerë dhe duhet të përfitosh nga kjo.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga