Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Largimi i Gattusos “prek” dhe Ancelottin: Vetëm Guardiola nuk është shkarkuar kurrë, do t’i ndodhë edhe atij

Shkruar nga NEWSPORT
Largimi i Gattusos “prek” dhe Ancelottin: Vetëm Guardiola nuk

Real Madrid do të përballet me Valencian ditën e nesërme duke nisur që nga ora 21:00. Ky takim është i vlefshëm për javën e 19-të në La Liga. Pikërisht në prag të kësaj sfide ka folur në konferencën për shtyp trajneri Carlo Ancelotti.

Tekniku i “Los Blancos” nuk la pa përmendur edhe shkarkimin e Gattusos nga Valencia, ndërsa theksoi se vetëm një trajner nuk është shkarkuar kurrë. Ai është Pep Guardiola.

“Një trajner ndryshohet jo vetëm sepse bën gabime, por edhe për të provuar ndryshimin, dinamikën dhe fuqizimin e lojtarëve. Do të gjejmë një Valencia më të motivuar. Të pushosh është pjesë e punës së trajnerit, askush nuk mund ti shpëtojë shkarkimit.. Ndoshta Guardiola. Por nëse Pep vazhdon, një ditë do ta shkarkojnë edhe atë. Më dëbuan nga bota dhe jam ende këtu”, tha Ancelotti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga