Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Largim i mundshëm i Mbappes nga PSG sjell “tërmet” në Francë

Shkruar nga NEWSPORT
Largim i mundshëm i Mbappes nga PSG sjell “tërmet” në

E gjithë bota i ka sytë nga e ardhmja e Kylian Mbappe gjatë 48 orëve të fundit. Por largimi i tij i mundshëm nga klubi i Paris Saing-Germanin ka sjellë “tërmet” në francë.

Kjo për arsye se më parë janë larguar lojtarë si Leo Messi, Sergio Ramos dhe së fundmi ikja e Mbappes do të bënte që të drejtat televizive të Ligue ! të uleshin ndjeshëm.

Shtatorin e ardhshëm, LFP, organi më i lartë i futbollit francez, do të rinegociojë, përmes një tenderi, të drejtat e Ligue 1 për katër sezonet e ardhshme që përfshijnë periudhën nga 2024 deri në 2028. Por pa këto futbollistë mediat nuk do të ishin të gatshmë të paguanin 100 milionë euro për të drejtat televizive të trasmetimit të kampionatit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga