Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lajm i keq për Dortmundin, mesfushori humb ndeshjen e titullit

Shkruar nga NEWSPORT
Lajm i keq për Dortmundin, mesfushori humb ndeshjen e titullit

Kanë mbetur vetëm tre ditë deri në finalen e madhe të Bundesligës ku Borussia Dortmund do të luaj ndaj Mainz 05. Dortmundit i duhet vetëm një fitore tjetër për t'u bërë sërish kampione e Gjermanisë pas dhjetë vitesh. Qyteti ka ditë që është në atmosferë festivë dhe po përgatitet për një super spektakël në fundjavë.

Por në prag ka disa pengesa për verdhezinjtë ku sipas gazetari të klubit Sebastian Kolsberger Jude Bellingham mund të mos jetë i gatshëm për sfidën e rradhës. Kujtojmë që Bellingham nuk u aktivizua as ndaj Augsburg ku ekipi i tij fitoj me rezultatin 3-0 për shkak të problemeve në gju.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga