Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Laçi në krizë rezultatesh, Mirel Josa di si mundet Tirana

Shkruar nga NEWSPORT
Laçi në krizë rezultatesh, Mirel Josa di si mundet Tirana

Laçi është në krizë rezultatesh, pasi mungon fitorja prej 7 takimesh. Tre barazime dhe vetëm 1 gol i shënuar janë shumë pak, për bardhezinjtë që duhet të ndryshojnë diçka që në ndeshjen e radhës me Tiranën.

Kundër kryeqytetasve luajnë në shtëpi, nesër më 10 dhjetor ora 13:30. Mirel Josa e di mjaft mirë si mundet Tirana, pasi gëzon statistika të kënaqshme kundër tyre.

Në 29 takime të luajtura, 14 i ka fitore dhe 8 humbje. 7 ndeshje të tjera kanë përfunduar barazim. Ndërkohë kundër Julian Ahmataj ka 1 takim të luajtur, që e ka fituar.

Kujtojmë se në anën tjetër Ahmataj ka drejtuar 5 ndeshje kundër Laçit, ndër të cilat 2 i ka fituar, 1 e ka humbur dhe po 2 i ka barazuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga