Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kushton 60 milionë euro, ylli i Premier League bie në RADARIN e Real MADRID

Shkruar nga NEWSPORT

Real Madrid prej kohësh është në kërkim të mesfushorëve të rinjt, të cilët do te rinovonin repartin e mesfushës. Mosha e Kross dhe Modric nuk premton shumë për të ardhmen dhe në këto kushte drejtuesit kanë prioritet këtë repart.

Në “radarin” e madrilenëve ka përfunduar ylli i Premier League, i cili po shkëlqen këtë sezon me Newcastle në kampionët. Bëhet fjalë për Bruno Guimaraes, i cili ëhstë në listën e dëshirave të drejtuesve ëq do të tentohet edhe transferimi i tij gjatë merkatos së verës.

Ky operacion pritet t’iu kushtojë arkave të “Los Blancos” plot 60 milionë euro, shumë që nuk duket shumë problem për spanjollët duke parë edhe aftësitë e 25-vjeçaarit.

[caption id="attachment_682728" align="alignnone" width="300"] Bruno Guimaraes-Newcastle[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga