Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kupa e Botës për Klube përcakton duelet, Real Madrid mëson kundërshtarët

Shkruar nga NEWSPORT

Kupa e Botës për klube ka përcaktuar ditën e sotme duelet të cilat do të ndjekin rrugëtimin e këtij kompeticioni deri në fundin e saj. Real Madrid si fitues i Champions League do të startoj këtë edicion nga faza e gjysëmfinales.

Kundërshtari i parë i Real Madrid do të duhet të presë për të mësuar këtë pas dy ndeshjeve. Al Ahly do të përballet me Auckland dhe fituesi i këtij çiftit do të përballet në fazën çerekfinale me Seattle. Nga kjo përballje çerekfinale Real Madrid do të ketë përballë në gjysëmfinale, fituesin e çiftit.

Ndërkohë që gjysëmfinalja e dytë është ajo mes Wydad dhe Al Hilal.

Dulet:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga