Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kupa e Botës mer gjithë vëmendjen, Bayern nuk humbet vigjilencën dhe bën afrimin e bujshëm

Shkruar nga NEWSPORT

Kupa e Botës ka marrë fokusin e të gjithë tifozëve dhe klubet që ndjekin me ankth lojtarët e tyre. Bayern ka një ekip të tërë në Katar 2022, dhe kryqëzon gishtat për të shmangur ndonjë dëmtim të mundshëm dhe pse i pari është regjistruar tashmë, Lucas Hernandez.

Francezi pësoi një dëmtim të rëndë në gjurin e tij dhe mungesa tij pritet të jetë e gjatë. Bayern nuk ka humbur në asnjë moment vëmendjen nga lëvizjet që mund të bëjë në merkato. Mesfushori i Leipzig, Konrad Laimer do të bashkohet me ish trajnerin e tij Nagelsmann, në radhët e Bayern.

Mesfushori austriak vjen me një kosto 0. Kontrata e tij skadon në vitin 2023 dhe pritet për t’u parë në rast se Laimer do të jetë afrimi i pari i dimrit. Marrëveshja është arritur, sipas raportimeve të mediave gjermane dhe Laimer do të jetë lojtari më i ri i Bayern në sezonin 2023 – 2024.

 

[caption id="attachment_668683" align="alignnone" width="407"] Konrad Laimer[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga