Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Kualifikohen me barazim, LONGO: Mund ta mbyllnim 3-0, Korabi? S’ka rëndësi me kë përballemi

Shkruar nga NEWSPORT
Kualifikohen me barazim, LONGO: Mund ta mbyllnim 3-0, Korabi? S’ka

Trajneri i Flamurtarit, Diego Longo, foli për Oversport pas kualifikimit në fazën tjetër të Play-Off teksa skualifikuan Apoloninë me një barazim. Tekniku i vlonjatëve shprehet se ndeshja mund të mbyllej më herët por fati u mungoi të tijëve.

“Kemi shpërdoruar mundësi të arta, mund ta mbyllnim 3-0, por ndonjëherë mungon eksperienca e futbollistëve dhe gjithashtu është edhe përgjegjësia ime. Është dhe fati, por nuk arritëm dot të mbyllnim atë penallti, Kuka ka meritë për pritjen e 11-metërshit. Korabi? Nuk kishte rëndësi me kë do të përballeshim në fazën tjetër.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga