Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Mbrojtësi i preferuar i Ilir Dajës prezantohet në Rumani

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Mbrojtësi i preferuar i Ilir Dajës prezantohet në Rumani
Armend Thaqi & Lorenc Trashi

Tashmë është zyrtare, Armend Thaqi është lojtari më i ri i Cluj në Rumani. Mbrojtësi i djathtë, i cili ka qenë edhe i preferuari i Ilir Dajës te Ballkani, tashmë ka nisur një aventurë të re.

31-vjeçari transferohet në Superligën rumune pas 4 viteve me klubin e Ballkanit. Thaqi ia doli që të fitonte 5 tituj me ekipin nga Theranda, të cilat janë 3 tituj kampionë, 1 Superkupë dhe 1 Kupë e Kosovës.

Kujtojmë që Thaqi është transferuar te rumunët me parametra zero, pasi kontrata e tij me Ballkanin kishte përfunduar. Lojtari dëshironte një transferim jashtë vendit, duke preferuar mosrinovimin e kontratës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FC CFR 1907 Cluj (@cfrclujofficial)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga