Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Lëvizje e papritur, Taipi mbyll bashkëpunimin dhe bëhet opsion për klubet e Superiores

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Lëvizje e papritur, Taipi mbyll bashkëpunimin dhe bëhet
 

Shqiprim Taipi ka zyrtarizuar përmes rrjeteve sociale largimin nga Gjilani. Kontrata i përfundoi këtë muaj dhe palët nuk rinovuar për më tej.

Kujtojmë se Taipi u bë pjesë e gjilanasve në marsin e këtij viti. 27-vjeçari ia doli të marrë minuta në 10 ndeshje.

Taipi ka eksperiencë më parë në Kazakistan, Shqipëri dhe në Maqedonë e Veriut. Tashmë mbetet për t’u parë ku do jetë aventura e radhës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga