Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Largim me peshë nga Ballkani, Ilir Daja humbet të preferuarin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Largim me peshë nga Ballkani, Ilir Daja humbet të preferuarin
©Credits FC Ballkani

Nazmi Gripshi nuk do të jetë më një lojtar i Ballkanit. Është vetë klubi dardan që njofton largimin e fantazistit me një postim në faqen zyrtare.

“Faleminderit Nazmi Gripshi! Bëjmë me dije se marrëveshja me futbollistin nga Durresi ka përfunduar, andaj klubi e falenderon mesfushorin për kontributin e dhënë tek ne, duke i uruar suksese në vazhdim të karierës së tij. Suksese Gripshi!”- njofton klubi.

Një largim me peshë nga suharekasit me Gripshin që ishte një nga të preferuarit e Ilir Dajës dhe ndër më të mirët e kampionatit. Fantazisti prej 4 vitesh ishte pjesë e kampionëve të Kosovës ku fitoi 2 herë titullin kampion dhe arriti po kaq herë në fazën e grupeve të Conference League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga