Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Slavia e Pragës fiksohet me shqiptarët, pas Rejan Alivodës shpreh interes për sulmuesin 23-vjeçar

Shkruar nga NEWSPORT
Slavia e Pragës fiksohet me shqiptarët, pas Rejan Alivodës shpreh
Llapi

Slavia e Pragës është fiksuar së fundmi me lojtarët shqiptarë në merkato. Klubi çek nuk po vëzhgon vetëm situatën e Rejan Alivodës te Vllaznia.

Kështu është dhe Muhamet Hyseni nga Llapi në Superligën e Kosovës, që ka rënë nën gjurmët e Slavias. 23-vjeçari spikati sezonin e fundit me Llapin duke qenë kryegolashënuesi i kampionatit.

Plot 26 gola të shënuar dhe 6 asiste e vendosën atë në qendër të vëmendjes. Kontrata e tij me Llapin është e vlefshme deri në vitin 2026. Për këtë Slavia duhet të bëjë një sforco financiare, nëse e do pjesë të sajën.

Slavia e Pragës fiksohet me shqiptarët, pas Rejan Alivodës shpreh
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga