Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Shqiptarët e vetëm në Europa League, nënkampionët njihen me kundërshtarët

Shkruar nga NEWSPORT
Shqiptarët e vetëm në Europa League, nënkampionët
Europa League

Llapi është njohur me kundërshtarët e mundshëm në turin e parë të Europa League. Duke qenë në vazon e jofavoritëve, Llapi do të ketë përballë një prej Sheriff Tiraspol, NK Maribor, FC Tobol, Wisla Krakow, Pafos dhe Paksi.

 Nënkampionët e Kosovës janë klubi i vetëm shqiptar që luan në Europa League. Shorti do marrë jetë në 15:00 në Nyon të Zvicrës.

Kundërshtarët e mundshëm të Llapit:

FC Sheriff Tiraspol (MDA)

NK Maribor (SVN)

FC Tobol (KAZ)

Wisła Kraków (POL)

Pafos FC (CYP)

Paksi FC (HUN)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga