Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

700 mijë euro për sulmuesin kryesor, nënkampionët e Kosovës vendosin rekord

Shkruar nga NEWSPORT
700 mijë euro për sulmuesin kryesor, nënkampionët e
Llapi

Skuadra e Llapit pritet të thyejë rekordin e transferimit më të shtrenjtë në Kosovë. Mediet lokale raportojnë se në klubin nënkampion ka arritur një ofertë 700 mijë euro, për sulmuesin kryesor, Muhamet Hyseni.

Në rast se ky operacion do të finalizohej do të ishte dhe më i shtrenjti në Kosovë. Shifrën rekord të transferimit e mban aktualisht Albion Rrahmani me 600 mijë euro nga Ballkani te Rapidi i Bukureshtit.

23-vjeçari ishte kryegolashënuesi i kampionatit me 26 golat e tij. Ndër të tjera ka asistuar dhe 6  herë në 36 javë.

Destinacioni i ri tregohet Danimarka. Klubi i Horsens është përfolur si një ndër dy të interesuarit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga