Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kontratë dhe ultimatum, Real Madrid bëhet gati për çështjen “Mbappe”

Shkruar nga NEWSPORT
Kontratë dhe ultimatum, Real Madrid bëhet gati për

Kylian Mbappe vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së madiave dhe klubeve kryresorë. Sulmuesit me PSG-në i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni, teksa palët nuk kanë arritur ende marrëveshjen për rinovimin e saj.

Në këto kushte “telenovela” Real – Mbappe është e destinuar të vazhdojë. Madje madrilenët do të bëjnë edhe lëvizjen e fundit për transferimin e tij. Në fakt kalimi në “Santiago Bernabeu” është i shumëdëshiruar edhe nga vetë Mbappe, i cili pret që t’i realizohet “ëndrra” e tij.

Sipas mediave spanjolle bëhet me dije se “Los Blancos” po bëjnë gati kontratën për Mbappe dhe gjithçka do të tentojnë në merkaton e janarit. Bashkë me kontratën, lojtarit do t’i vendoset edhe një afat 2 javor për t’i kthyer përgjigje madrilenëve.

Nëse gjatë kësaj periudhe, Mbappe nuk kthen një përgjigje pozitive, atëherë “telenovela” Mbappe-Real do të marrë fund përgjithmonë. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me hapjen e merkatos së janarit për të mësuar më pas se cila do të jetë e ardhmja e sulmuesit të Francës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga