Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Kisha frikë dhe ankth”, Szczesny e merr me të qeshur: Dola sepse Perin është në super formë

Shkruar nga NEWSPORT
“Kisha frikë dhe ankth”, Szczesny e merr me të qeshur:

Wojciech Szczensy, portieri i Juves, trembi jo pak tifozët, teksa në fundin e pjesës së parë, me dorën në kraharor bëri shenjë për tu zëvendësuar. Lojtarët dhe stafi e rrethuan menjëherë duke lënë të kuptohej se situata nuk ishte aspak normale.

Për fat të mirë, analizat mjekësore, të cilave iu nënshtrua menjëherë sapo doli nga fusha, treguan se nuk bëhet fjalë për ndonjë shqetësim serioz, për të qetësuar tifozët dhe opinionin ka menduar vetë Szczensy.

“Gjithçka ok, jam mirë, kontrollet mjekësorë treguan se çdo gjë është në rregull. U tremba, kjo është e sigurt, kisha ankth, diçka e tillë nuk më kishte ndodhur kurrë. Në fakt, duke parë që Perin është një super formë dëshiroja që të luante ai, pritjet e tij në fund të ndeshjes më dhanë të drejtë”, u shpreh duke qeshur Szczesny.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga