Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kina "shpërbën" skuadrat e Europës, nisin tratativat për një tjetër "yll"

Shkruar nga NEWSPORT
Kina "shpërbën" skuadrat e Europës, nisin tratativat

Investimet e mëdha që po bëhen në futbollin kinez, po bëhen problem për klubet e mëdha, të cilat po "shpërbëhen". Ofertat e çmendura që vijnë nga Kina, tundojnë "yjet" e Europës, që po lënë pak nga pak futbollin Europian.

Një tjetër transferim i mundshëm drejt Kinës është ai i sulmuesit argjentinas Carlos Tevez ai i cili do t’i bashkohet skuadrës kineze të Shanghai Shenhua.

Lajmin e ka bërë të ditur "Goal.com", që shkruan se, konfirmimin për transferimin e ka pohuar dhe trajneri i skuadrës, Gus Poyet, i cili ka thënë se zyrtarizimi do të kryhet pasi kanë mbetur vetëm disa detaje të vogla.

“Ende jam në pritje për aprovimin e ardhjes së Carlos, kanë mbetur edhe disa detaje të vogla. Kam besim ai do të jetë lojtari më i ri i joni”, është shprehur ai për "Goal.com".

[gallery columns="1" size="full" ids="68694"]

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga