Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kessie niset drejt Parisit, sot vizitat mjekësore

Shkruar nga NEWSPORT
Kessie niset drejt Parisit, sot vizitat mjekësore

Frank Kessie do të largohet nga Barcelona, pasi tashmë do të nisë një aventurë të re në karrierën e tij futbollistike. Ish-mesfushori i Milan ka arritur marrëveshjen me Al Ahli dhe do t’iu bashkohet pjesë tjetër të yjeve që kanë zgjedhur Arabinë Saudite.

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë është nisur ditën e sotme drejt Parisit ku do t;iu nënshtrohet edhe vizitave mjekësore për të firmosur më pas edhe kontratën.

Nga ky operacion Barcelona do të përfitojë 15 milionë euro, me 26-vjeçarin që nuk ia doli dot të përshtatej në formacionin e blaugranave.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga