Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kërkojnë “Play-Off”-in, Struga e Duros dhe Ballkani i Dajës “mbërthejnë” tifozët

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkojnë “Play-Off”-in, Struga e Duros dhe Ballkani i

Ditën e sotme përveç Partizanit, në fushë do të zbresin edhe Struga e Shpëtim Duros dhe Ballkani i Ilir Dajës. Përpos demave, të dyja ekipet e tjera do të synojnë gjithashtu kualifikimin në “Play-Off”.

Fillimisht do të jetë radha e Ballkanit, i cili ka udhëtuar në transfertë për të sfiduar skuadrën e Lincoln Red Imps. Kjo sfidë do të startojë në orën 18:00, ndërsa përballja e parë mes tyre ka përfunduar  2-0 në favor të kampionëve të Kosovës.

Gjithashtu në orën 20:00 në të njëjtën orë që luan Partizani do të marrë vëmendjen edhe Struga.  Edhe kampionët e Maqedonisë së Veriut kanë udhëtuar në transfertë për të luajtur këtë duel.  të besuarit e Duros do të sfidojnë Hesperange. Kujtojmë se përballja e parë mes tyre ka përfunduar 3-1 në favor të ekipit shqiptar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga