Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Këndimi i "Bella Ciao"/ Ultrasit e Lazios nuk ndalen së ofenduari mbrojtësin shqiptar, shpalosin banderolën në mes të qytetit: "Hysaj... , Lazio është fashiste" (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT

'Lufta' mes Elseid Hysaj dhe tifozëve të Lazios duket se nuk ka të ndalur.

Ultras të skuadrës kryeqytetase kanë shpalosur një banderolë ku ofendojnë mbrojtësin shqiptar pas këndimit të këngës "Bella Ciao".

"Hysaj krimb, Lazio është fashiste," shkruhet në banderolën e shpalosur në një nga zonat më të populluara të Romës së Veriut.

Lazio është rreshtuar historikisht në të kundërtën e origjinës së këngës popullore, të lidhur me rezistencën ndaj fashizmit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga