Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ Flamurtari përforcon mbrojtjen, ish-i i Egnatias vishet kuqezi

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Flamurtari përforcon mbrojtjen, ish-i i Egnatias vishet kuqezi
Alessandro Kacbufi

Flamurtari ka arritur të bëjë një përforcim majft të rëndësishëm në këtë merkato. Vlonjatët kanë mundur të sigurojnë shërbimet e ish-lotjarit të Egnatias.

Alessandro Kacbufi është zyrtarizuar ditën e sotme në Vlorë, teksa ka firmosur me ekipin e Kategorisë së Parë. Lajmin e ka bërë të ditur klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Zyrtare :

Alessandro Kacbufi eshte zyrtarisht i futbollist Flamurtari Football Club .

Emri: Alessando

Mbiemri: Kacbufi

Datëlindja: 13 Maj 2001

Pozicioni: Mbrojtes qendre

Karriera :

2024- Flamurtari F.C

2023 - 2024 KF Erzeni ( Shqiperi )

2021 - 2023 KF Egnatia ( Shqiperi )

2018 - 2021 KS Besa ( Shqiperi )

Mire se vjen ne familjen e madhe Kuqezi te Flamurtari F.C

#NjePassion

#NjeDashuri

#ForcaFlamurtari”, shkruhet në postim. Kacbufi e mbylli sezonin me Erzenin, ku këtë sezon ka luajtur në 28 ndeshje, ku ka mundur të shënojë 2 gola dhe ka dhënë edhe 1 asist. Ndërkohë në Superiore ka mbajtur veshur edhe fanellën e Egnatias, teksa në Kategorinë e Parë ka luajtur edhe për Besën e Kavajës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Flamurtari Football Club (@flamurtarifc1923)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga