Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Në të njëjtën ditë dhe orë, në javën e fundit të Kategorisë së Parë vëmendjen e merr “Play –Out” (AXHENDA)

Shkruar nga NEWSPORT
Në të njëjtën ditë dhe orë, në javën e
Kategoria e Parë

Kategoria e Parë është vetëm 1 ndeshje larg fundit të kampionatit, teksa është mësuar edhe axhenda e javës së 33-të të saj. E vetmja enigmë në këtë kampionar është “Play-out”, ku 4 ekipe do të luftojnë në distancë për të shmangur vendin e 9 dhe 10-të.

Kështu mes tyre për t’i shpëtuar “Play-Out” do të luftojnë Kastrioti, Lushnja, Burreli dhe Besa. Të 4 ekipet do të luajnë ndeshjen e “jetës” ditën e mërkurë. Të gjitha ndeshjet e javës së 33-të do të luhen në të njëjtën ditë dhe orë.

Kategoria e Parë / Java 33

Kastrioti – Korabi                                   08.05.2024                               16:00

Tomori – Lushnja                                   08.05.2024                               16:00

Besa – Flamurtari                                   08.05.2024                               16:00

Burreli – Apolonia                                  08.05.2024                               16:00

Luzi 2008 – Vora                                    08.05.2024                               16:00

Bylis – Elbasani                                       09.05.2024                               16:00

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga