Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kartoni i kuq ndaj Bellingham, Real Madrid ndërmerr hapa ligjore

Shkruar nga NEWSPORT
Kartoni i kuq ndaj Bellingham, Real Madrid ndërmerr hapa ligjore

Valencia dhe Real Madrid nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 mes tyre, sfidë kjo që prodhoi majft polemika. Jude Bellingham do të shënonte gol, me arbitrin që përfundoi ndeshjen vetëm pak sekonda para se topi të përfundonte në fundin e rrjetës.

Kjo nervozoi të gjthë madrilenët, të cilët kërkonin nga gjyqtari që të quhej gol. Por për shkak të protestave do ta pësonte pikërisht Bellingham, i cili do të ndëshkohej me karton të kuq.

Madrilenët pretendojnë se ndaj tyre janë bërë padrejtësi dhe në këto kushte klubi spanjoll do të apelojë kartonin e kuq të dhënë për lojtarin anglez. Në këtë mënyrë Komiteti i Garave në Federatën Spanjolle do të rishqyrtojë këtë rast dhe më pas do të njoftojë “Los Blancos” për vendimin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga