Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

“Kam standarte të larta për veten time”, heroi MEHMETI: Festa e golit? Tifozët këndonin emrin tim, ishte fantastike

Shkruar nga NEWSPORT
“Kam standarte të larta për veten time”, heroi MEHMETI:

Anis Mehmeti u kthye padyshim në një hero ditën e stome teksa goli i tij i dha fitoren Bristol City përballë Stoke, një fitore shumë e rëndëisshme për ecurinë në kampionat. Pas ndeshjes aid ha intervistën e tij ku u shpreh shumë i lumtur për golin.

“Ka qenë një pritje e gjatë dhe ka qenë ndeshja e duhur për ta bërë këtë gol. I kam vënë vetes standarte të larta dhe ky gol tani më shtyn të vazhdoj kështu.

Unë po bëj maksimumin që të kem shansin tim, ta tregoj në fushë që duhet të luaj. Ia dolëm të çanim kundërshtarët me një kundërsulm të shpejtë dhe mora një pasim fantastik.

Si ishte festa e golit? Nuk mund ta përshkruaj, ishte një ndjesi e shkëlqyer. Fansat ishin të shkëlqyer, kënduan gjatë gjithë ndeshjes në kor emrin tim dhe e prisja me padurim që të hyja në fushë dhe të ndryshoja fatin e ndeshjes”, tha Mehmeti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga