Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kalohen “caqet” në Formula 1, Redbull, Ferrari dhe Mercedes në mes të akuzave

Shkruar nga NEWSPORT
Kalohen “caqet” në Formula 1, Redbull, Ferrari dhe Mercedes

Formula 1 nuk po kalon një moment aspak të mirë, pasi shumë nga ekipet ka nisur akuzat e mëdha ndaj njëra tjetrës. FIA ka nisur një hetim ndaj Redbull që është sulmuar nga rivalët për kalimin e kufirit në buxhetin e vitit 2021.

Ferrari dhe Mercedez thonë që është një “sekret i hapur” pasi çdo gjë bëhet e ditur nga skuderitë. Drejtuesi i Redbull Christian Horner është shprehur i revoltuar duke e kaluar situatën tek rivalët: “Ne jemi 100% brenda çdo limiti. Është shpifëse dhe e papranueshme”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga