Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm Thomas Tuchel, 5 senatorë bëjnë gati “valixhet” për t’u larguar nga Bayern

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Thomas Tuchel, 5 senatorë bëjnë gati

Bayern Munich në fund të sezonit pritet të pësojë shumë ndryshime. Kampinët aktualë nuk po kalojnë një sezon aspak të mirë dhe rrezikojnë seriozisht titullin në Bundesligë.

Skuadra ka shumë oshilacione, teksa në fund të sezonit aktual Thomas Tuchel do të largohet nga drejtimi i gjermanëve. Por timonieri gjerman nuk do të jetë i vetëm. 5 senatorë bëjnë gati “valixhet” për t’u larguar nga bavareët, pasi drejtuesit duan qqë në sezonin e ri të ketë një revolucion në skuadër.

Lojtarët që janë në listë për t’u larguar janë Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Leroy Sane, Serge Gnabry dhe Alphonso Davies. Me shumë gjasa të tjerrë priten të ndajnë rrugët me kampionët gjermanë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga