Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm Mbappe, Reali kthen në objektivin e merkatos lojtarin e Bayern

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Mbappe, Reali kthen në objektivin e merkatos lojtarin e

Te Real Madrid temë kryesore është Kylian Mbappe, për të cilin në merkaton e janarit do të tentohet për herë të fundit transferimi i tij në “Santiago bernabeu”. Por pavarësisht kësaj, një sy drejtuesit e kanë edhe nga lojtarë të tjerë që do të përforconin skuadrën për pjesën e mbetur të sezonit.

Në listë ndodhet edhe Alphonso Davies, i cili është një tjetër objektiv për madrilenët. Sipas “Dario As” bëhet me dije se bisedimet mes Real Madrid dhe Bayern Munich kanë avancuar.23-vjeçarit  i përfundon kontrata me bavarezët në vitin 2025.

“Los Blancos” nuk kërkojnë të shpenzojmë shumë për shërbimet e ti dhe po tentojnë të bindin Bayern për një amrrëveshje të re duke marrë parasysh se lojtari dëshiron kalimin në La Liga. Mbetet të shihet në ditët në vazhdim se çfarë do të ndodhë mes palëve dhe cila do të jetë e ardhmja e Davies.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga