Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm Luka MODRIC, Reali “blindon” një tjetër veteran dhe i shtyn pensionimin

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Luka MODRIC, Reali “blindon” një tjetër

Real Madrid pas Luka Modric tashmë ka menduar të “blindojë” një tjetër veteran të skuadrës.  Toni Kroos është lojtari i radhës që do të rinovojë kontratën me “Los Blancos”.

Sipas “Marca” gjermani do të rinovojë deri në vitin 2024. Pas disa javësh “pezull” dhe mes dilemave, ku mendoi edhe lamtumirën e futbollit, tashmë ka vendosur të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”, duke shtyrë kështu edhe pensionimin e tij.

Kujtojmë se Kroos u bashkua me madrilenët në verën e vitit 2014, ndërsa është kthyer në “digë” në mesfushën e mbretërorëve. 33-vjeçari ka zhvilluar 405 ndeshje zyrtare me “Los Blancos”, ku ka shënuar 27 gola dhe ka dhënë 88 asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga