Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm Klopp dhe Xavi, një tjetër trajner i njohur bën gati “valixhet”

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Klopp dhe Xavi, një tjetër trajner i njohur bën

Në fund të këtij sezoni do të ketë një “valë” largimesh të trajnerëve që aktualisht drejtojnë skuadrat “big”. Jurgen Klopp pak ditë më parë njoftoi se do të mbyllë aventurën e tij me Liverpool në fund të këtij sezoni, ndërsa të njëjtën rrugë do të ndjekë edhe Xavi Hernandez.

Por siç duket nuk do të jenë të vetmit, pasi një tjetër timonier po bën “valixhet” gati. Bëhet fjalë për Mikel Artetën, i cili mund të largohet nga Arsenali. Trajneri i “topçinjve” ka një kontratë të vlefshme deri në vitin 2025, por ky bashkëpunim mund të prishet.

Kujtojmë se Arteta iu bashkua Arsenalit në vitin 2019, kur edhe u largua nga bashkëpunimi me pep Guardiolën te Manchester City. Gjatë kësaj periudhe spanjolli i aka dalë të fitojë 3 trofe, një FA Cup dhe dy Community Shields.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga