Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Jo vetëm Hysaj! Sulmuesi shqiptar shënon dopietë në festivalin e golave të Lazios

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Hysaj! Sulmuesi shqiptar shënon dopietë në

Lazio ka shkatërruar me shifrat 11-0 Belluna në miqësoren e radhës.

Skuadra kryeqytetase nuk e kishte aspak problem ndaj një rivali modest, teksa për të kaltërit tre nga golat e kësaj përballje erdhën nga futbollistë shqiptar.

Përveç Elseid Hysaj, shkëlqeu sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me një dopietë personale.

Ish-i i Teutës shënoi në minutën e 77-të dhe 83 për të kompletuar suksesin e ekipit të Seria A. Këtë sfida po i shërbejnë trajnerit Sarri për të parë formën e lojtarëve në prag të sezonit të ri futbollistik.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga