Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm ASENSIO dhe DIAZ, Reali largon përfundimisht nga “Bernabeu” “dështakun” e skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm ASENSIO dhe DIAZ, Reali largon përfundimisht nga

Real Madrid dështoi këtë sezon të fitonte La Ligan apo Champions dhe në të tilla kushte shumë ndryshime do të ndodhin në radhët e “Los Blancos”. Ditën e djeshme spanjollët njoftuan largimin  e Marco Asensios dhe Mariano Diaz.

Tashmë është radha e një tjëtër lojtari për të mbyllur aventurën e tij në “Santiago Bernabeu”. Bëhet fjalë për Eden Hazard. Ditën e sotme ndaj Atheletic Bilbaos do të luajë ndeshjen e fundit dhe belgu do të ndajë rrugët përfundimisht me madrilenët, ku mban veshur fanelën që nga viti 2019.

 “Reali i Madridit dhe Eden Hazard kanë arritur një marrëveshje sipas së cilës lojtari ndahet nga klubi që nga 30 qershori 2023.

Eden Hazard ka katër sezone si pjesë e klubit tone duke fituar 8 trofe: 1 Champions, 1 Botëror për Klube, 1 Superkupë Evropiane, 2 Liga, 1 Copa del Rey dhe 2 Superkupa të Spanjës.

Reali i Madridit dëshiron të shprehë dashurinë për Eden Hazardin dhe i uron atij dhe gjithë familjes së tij fat në këtë fazë të re”, shkruan skuadra spanjolle.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga