Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas flet për Superligën: Real Madridi mund të shpenzojë sa një klub i Premier League, por Barcelona jo

Shkruar nga NEWSPORT
Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas flet për Superligën: Real Madridi

Javier Tebas, presidenti i La Liga ka folur mbi disa çështje të ndryshme që kanë prekur futbollin spanjoll. Ai dha mendimin e tij mbi Superligën dhe gropën financiare mes La Liga dhe Premier League.

“Ndoshta Real Madrid mund të shpenzojë aq sa shpenzon një klub i Premier League, por Barcelona nuk mundet”, shprehet Tebas. “Madridi nuk e bën këtë dhe inflacioni nuk rritet.

Nuk më mungojnë “Galaktikët” ose nuk i dua mbrapsht. Nuk dua që Real Madrid të blej me lehtësi çfarë ai dëshiron.”

Për Superligën Tebas shprehet: "Real Madrid dëshiron të dërgojë këtë mesazh me Superligën: Ne gjenerojmë shumë para, ne duam të ndeshemi me më të mirët, do kemi ndeshjet më të mira dhe të tjerëve do t’i japim ca thërrime.

Ky nuk është një mesazh i mirë. Do të ishte sikur një shtet të udhëhiqej vetëm nga një bankë. Ne kemi nevojë për ekuilibër dhe qeverisje më të mirë, por kjo nuk është mënyra më e mirë“, u shpreh Tebas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga