Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Java e ardhshme vendimtare për Granit XHAKËN, mesfushori afër rikthimit në Gjermani

Shkruar nga NEWSPORT
Java e ardhshme vendimtare për Granit XHAKËN, mesfushori afër
Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në merkaton e verës. Mesfushori me origjinë shqiptare është shumë afër kalimit në Gjermani. Xhaka është shumë afër arritjes së akordit me Bayern Leverkusen, teksa java e ardhshme sipas Fabrizio Romano do të jetë vendimtare për kalimin e 30-vjeçarit në Bundesligë. Xhaka me Leverkusenin pritet që të nënshkruajë kontratë 4-vjeçare. Klubit gjermani besohet se transferimi i tij pritet t’i kushtojë 15 milionë euro. Ndërkohë sditën e nesërme sfida e Arsenalit ndaj Ëolvesit do të jetë e fundit për 30-vjeçarin. Kapiteni i Zvicrës është pjesë e Arsenalit që nga viti 2015, ku ka zhvilluar 295 ndeshje dhe ka shënuar 21 gola, ndërsa ka dhuruar edhe 29 asiste. Gjatë kësaj periudhe, ai ka fituar dy trofe të Kupës FA dhe dy trofe të Superkupës së Anglisë Kujtojmë se nëse arrihet të finalizohet operacioni, atëherë për mesfushorin e Arsenal do të ishte një rikthim në Gjermani, teksa më parë ka mbajtur veshur fanelën e Borussia Mönchengladbach.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga