Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Inzaghi synon Championsin: Vjet iu afruam një ëndrre, tani duam ta kthejmë në realitet

Shkruar nga NEWSPORT
Inzaghi synon Championsin: Vjet iu afruam një ëndrre, tani duam ta

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, foli në prag të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League, ndeshje e vlefshme për raundin e 1/16-ave.

“Sigurisht që do të përballemi me një ekip të madh, me një trajner të madh, një mikun tim. Ai ka fituar shumë që nga viti 2011 në Atletico dhe i ka dhënë një shtysë të madhe ekipit të tij."

Çfarë efekti do të ketë tek ju takimi me Simeone si kundërshtar, pas shumë viteve të kaluara bashkë te Lazio?

Kemi katër vite që jemi bashkëlojtarë, jemi parë gjithmonë përsëri dhe do të jem i kënaqur me ndeshjen. Dy skuadra që luajnë futboll të mirë janë përballë njëra-tjetrës, janë në formë dhe po garojnë në të gjitha garat.

Çfarë ndeshje prisni?

Kualifikimi do të vendoset në 180 minuta, nesër do të duhet të përfitojmë nga faktori fushë dhe do të na duhet një ndeshje e vërtetë e Interit.

A janë bërë gjërat shumë më të lehta në ligë në javët e fundit?

Ne po bëjmë një përparim të shkëlqyeshëm. 20 ditë më parë ishim 1 pikë prapa Juves, tani jemi në +9. Nuk ka mbaruar, duhet të jemi të fokusuar, por tani për tani po mendojmë për Ligën e Kampionëve.

Çfarë përgjigje prisni nga Champions League?

Ne e dimë se nga e nisëm, vitin e kaluar iu afruam një ëndrre dhe qëllimi ynë është të ëndërrojmë sërish për ta kthyer në realitet.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga