Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

INTER - NAPOLI/ “San Siro” sold-out, tifozët zikaltër ndezin supersfidën

Shkruar nga NEWSPORT
INTER - NAPOLI/ “San Siro” sold-out, tifozët zikaltër

Ndeshja mes Interit dhe Napolit të mërkurën më 4 janar do të jetë mënyra më e mirë e mundshme për të pritur futbollin e vitit 2023 në Itali. Siç thekson sot Corriere dello Sport, stadiumi San Siro në fakt do të jetë i mbushur me kapacitet maksimal duke qenë se priten 75,000 tifozë në tribuna.

Një publik madhështor për një përplasje direkte, e cila edhe pse është ende në janar, do të thotë shumë për zhvillimet e mundshme të pjesës së dytë të kampionatit. Një humbje e zikaltërve do të shuante pothuajse shpresat për titullin kampion ndërsa Napoli do të afrohej akoma më shumë me Scudetton e tretë në historinë e tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga