Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Inter Miami fiksohet me ish-ët e Barcelonës, gati akordi me ikonën katalanase

Shkruar nga NEWSPORT
Inter Miami fiksohet me ish-ët e Barcelonës, gati akordi me

Inter Miami është gati të godasë sërish me afrimin e një tjetër futbollisti, i cili në të kaluarën veshur fanellën e Barcelonës.

Bëhet fjalë për Jordi Albën, i cili në përfundim të këtij sezoni që lamë pas, zyrtarizoi divorcin e tij me klubin katalanas pas 12 vitesh histori në “Camp Nou”.

Mësohet se mbrojtësi i majtë ka pranuar menjëherë, për t’iu bashkuar kështu dy shokëve të vjetër të skuadrës si Sergio Busqets dhe Leo Messi të cilët kanë vendosur ta kalojnë pjesën e mbetur të karrierës larg Europës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga