Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ideja e re e MALDINIT, një “magjistar” nga Premier League për sulmin e MILANIT

Shkruar nga NEWSPORT

Nuk është vetëm emri i Nicolò Zaniolo për sa i përket merkatos së Milanit. Kuqezinjtë i kanë propozuar një ofertë prej 22 milionë eurosh Romës e cila është refuzuar nga kryeqytetasit që pretendojnë për 35/40 milionë euro pavarësisht se ka vetëm 6 muaj në kontratë.

Duke parë kokëfortësinë e Romës, drejtori Maldini po shqyrton opsione të tjera. Sipas Tuttomercatoweb, Maldini dhe Massara synojnë talentin francez të Newcastle, Allan Saint-Maximin . I lindur në '97, kryesisht anësor i majtë në sulm. Ai megjithatë mund të luajë në të gjitha pozicionet e ofensivës dhe këtë sezon nuk po gjen minuta me anglezët.

Milan ka pasur interes edhe më parë për sulmuesin, kur ai luante te Nice përpara se të transferohej në ishull.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga