Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

I vdiq babai kur ishte në fushë, reagon “heroina” e Spanjës: E dija se kisha një yll që më ndihmoi të arrija diçka unike, prehu në paqe babi

Shkruar nga NEWSPORT
I vdiq babai kur ishte në fushë, reagon “heroina” e
Spanja fitoi për herë të parë Kupën e Botës për femra, teksa mposhti në finale Anglinë. Heroina Spanjës padiksutim ishte kapitenia, Olga Carmona, e cila shënoi golin vendimtar të sfidës. Por kjo fitore nuk u shijua siç duhet nga futbollistja, e cila menjëherë pas ndeshjes mori vesh lajmin e hidhur. Babi i saj kishte ndërruar jetë teksa luhej ndeshja, gjë e cila u mbajt e fshehtë nga stafi i kombëtares  spanjolle. Carmona ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, teksa ka theksuar se e dinte që kishte një yll që e ndiqtë për të arritur diçka unike. “Dhe pa e ditur, kisha yllin tim përpara se të fillonte ndeshja. E di që më ke dhënë forcën për të arritur diçka unike. E di që më ke parë sonte dhe je krenar për mua. Pusho në paqe babi”, ka shkruar lojtarja.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga