Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

HISTORIKE/ Ëndërron Formula 1, piloti shqiptar merr fitoren e parë (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
HISTORIKE/ Ëndërron Formula 1, piloti shqiptar merr fitoren e

Shqipëria po shkëlqen jo vetëm në futboll, por edhe në sporte të tjera. Piloti shqiptar, Lirim Zendeli fiton garën e parë në Belgjikë në botërorin e Formula 3. Gjithçka ishte shumë emocionuese, me Zendelin që merr një triumf të rëndësishëm.

Zendeli, djaloshi nga Shkupi ka qënë kampion i Gjermanisë në Formula 4.  Synimet janë të mëdha dhe e ardhmja premton shumë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga