Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Hetimet për korrupsion/ Laporta i përgjigjet Real Madrid: Barcelona është e pafajshme, duan të na njollosin ndershmërinë tonë

Shkruar nga NEWSPORT
Hetimet për korrupsion/ Laporta i përgjigjet Real Madrid: Barcelona
Pas hapjes zyrtare të hetimeve për korupsion nga ana e Barcelonës për pagesat e arbitrave, Real Madrid doli me dekalratë zyrtare ku kërkonte të pranohej në gjyq si palë e dëmtuar në këtë çështje. Joan Laporta, presidenti i Barcelonës, i është përgjigjur deklaratës zyrtare të Real Madridit për rastin Negreira me një mesazh në Tëitter drejtuar tifozëve. "Rrini të qetë. Barça është e pafajshme për atë që akuzohet dhe viktimë e një fushate kundër nderit tonë në të cilën të gjithë janë përfshirë tani. Nuk është çudi, ne do të mbrojmë Barçën dhe do të provojmë pafajësinë e klubit. Shumë do të duhet të korrigjohen."
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga