Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Hera e parë që buzëqesh pas një disfate”, Robert LEWANDOWSKI: Me Francën e kemi festë

Shkruar nga NEWSPORT
“Hera e parë që buzëqesh pas një disfate”,

Polonia u përball me Argjentinën në ndeshjen e fundit të fazës së grupevbe të Kupës së Botës, ku fatmirësisht siguroi edhe kualfikimin në fazën tjetër. Pas kësaj disfatë ka folur edhe Robert Lewandowski, i cili nuk e fshehu dot gëzimin për biletën e siguruar, ndërsa thekson se ndaj Francës do të argëtohen, pasi “Gjelat” cilësohen favoritë për të gritur trofeun.

“Kjo është hera e parë në jetën time që buzëqesh pas një disfate. Është fantastike që dolëm në raundin e 16-të. Ne ia dolëm. Një minutë nga fundi i ndeshjes në Meksikë ne ende nuk e dinim nëse ishim të kualifikuar. Franca është gjithashtu favorit për t’u bërë kampione e botës. Por ne do të argëtohemi dhe do të japim gjithçka. Pastaj do të shohim”-u shpreh Lewandowski.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga